HÜRRİYET

17 Temmuz 2014 Perşembe

SİZİNDE SAÇLARINIZ KOLAY UZAYABİLİR  Benim saçlarım çok ince telli ve dalgalı, hal böyle olunca maşa ve saç presi elimden düşmüyor, haliyle çabuk kırılıyor ve kestirmek zorunda kalıyorum... Uzaması için çeşitli yöntemler denedim ve faydasını da falasıyla gördüm..:)  Saç uzatmanın bir artısı da, şekillendirilmiş saçın, kısa saça göre daha az bozuluyor olması, çünkü uzun saç ağırlığını aşağı veriyor ve verdiğiniz şekil uzun süre dayanabiliyor... Gerçi hep maşa yapıp hem benim saçım niye uzamıyor demek biraz yüzsüzlük oluyor :) Çünkü saç presi ya da maşaların dereceleri normalde 220 derece hatta daha fazlaya kadar çıkıyor fakat saç proteini 120 drece ısıda ölüyor:(  Proteini ölmüş saçı da canlandırmak sadece kestirme işlemiyle halloluyor...
  Ben bakımımdan ödün vermem maşamı  da yaparım ama saçlarımda uzun olsun diyorsanız buyrun bakım kürümüze geçelim ...:)
  Öncelikle aktardan sinameki otu alıyoruz, ne kadar almak istediğiniz size kalmış 100 ya da 200 gram dahi alsanız size 7,8 ay yeterli oluyor, ben 100 gram kadar almıştım 3 lira tutmuştu bir yıl oldu hala bitmedi :))


  Bunun bir tutamını saçınız uzunsa 1 çay bardağı, kısa ise yarım çay bardağı suda kaynatıyoruz... Kaynayıp suya rengini verdikten sonra soğumaya bırakıyoruz... Soğuduktan sonra, suyunun içine azıcık badem yağı (4 lira )Azıcıkta çam terabenti (4 lira) koyuyoruz..


 Azıcıktan kastım birkaç damla ... Çam terabentini sade bir vaziyette şampuanlarınızın içine de koyabilirsiniz, saç dökülmesini çok azaltıyor ve saçı güçlendiriyor, benim tüm şampuanlarımda vardır :)))
  Asıl nokta ise kullanılan bemiks ampul (4,5 lira)


 Eczanelerden alıp karışımın içine bir ampul kırıyorsunuz, bunu kullanmak zorunda değilsiniz fakat B vitamini olduğu için saçı fazlasıyla besliyor...
 Bemiks ampul içeriği ; 

B1 vitamini (Tiamin hidroklorür)                                    25 mg
B2 vitamini (Riboflavin fosfat ester monosodyum tuzu)   2.734 mg
B6 vitamini (piridoksin hidroklorür)                               5 mg
B12 vitamini                                                                 15 mg
Niasinamid                                                                   50 mg
D-Pantenol                                                                  17.2 mg

 Tük karışımı haftada bir kez  saç diplerine uygulayıp 20 dakika sonra yıkıyoruz...  Yapmadan önce inanasım gelmemişti fakat, karışımı 5 ay boyunca her hafta bir kez uyguladım ve bende yeni saçlar çıkmaya başladı, saçlarımın eskisinden daha sağlam olduğunu hissediyorum... İlk zamanlarda işe yaramıyor diyorsunuz fakat saçınız günden güne eskisine göre daha hızlı uzamaya başlıyor...:)
 Deneyenler veya denemek isteyenler yorum bırakabilirler...
  Sevgiyle kalın...